Chicago Water Taxi

Rejsy Chicago Water Taxi to pierwsza usługa transportu rzecznego obsługująca przystanie przy wszystkich trzech odnogach rzeki Chicago.

Statki Chicago Water Taxi kursują zgodnie z rozkładem rejsów docelowych i powrotnych, pozwalających pasażerom dotrzeć do wielu różnych atrakcji turystycznych, handlowych i kulinarnych.

Dostępne są bilety jednorazowe, bilety na 10 rejsów i karnety całodniowe.

Bilety można kupić przez Internet, na dowolnym statku Chicago Water Taxi (płatność kartą kredytową lub debetową), a także w przystaniach Ogilvie/Union lub Michigan Avenue (płatność gotówką lub kartą kredytową).

Przystanie Chicago Water Taxi:

Ogilvie/Union (West Loop)

Przystań CWT Ogilvie/Union znajduje się w samym centrum The Loop, czyli finansowej dzielnicy Chicago. W pobliżu przystani znajdują się stacje kolejowe Ogilvie i Union, gdzie można skorzystać z połączeń kolejowych Metra i Amtrak oraz przystanków autobusowych operatorów Megabus i Greyhound.

Zwiedzaj dzielnicę finansową położoną w centrum Chicago, podziwiając z bliska najwspanialsze dzieła architektury. Udaj się na taras widokowy Willis Tower, z którego rozciąga się panoramiczny widok na całe miasto. Wybierz się na przestawienie do teatru Cadillac Palace Theater, lub do opery Civic Opera House i delektuj się przysmakami w najlepszych restauracjach znajdujących się w „Restaurant Row” lub Greektown w dzielnicy West Loop.

Michigan Avenue

Oddaj się zakupowemu szaleństwu w dzielnicy Magnificent Mile. Wzdłuż alei Michigan Avenue znajdziesz mnóstwo sklepów i atrakcji turystycznych, w tym centrum handlowe  Water Tower Placewieżowiec John Hancock Building, centrum handlowe The Shops at Northbridge czy ekskluzywny sklep Nordstrom.

W odległości krótkiego spaceru od przystani Michigan Avenue znajduje się wiele hoteli, w tym: Trump International Hotel and TowerThe Langham, InterContinentalMarriottHotel PalomarThe Gwen i Kinzie Hotel.

Podziwiaj najwspanialsze atrakcje turystyczne Chicago, podróżując łodzią.Przystań łodzi Wendella Boats mieści się u podnóża budynku Wrigley Building i ma w swojej ofercie wiele wycieczek szlakami architektury, a także rejsy tematyczne. www.wendellaboats.com

W odległości krótkiego spaceru od Michigan Avenue znajdziesz wiele restauracji i nocnych lokali rozrywkowych, w tym między innymi: Harry Caray’s Italian SteakhouseBilly Goat TavernEatalyHowl at the MoonThe Purple Pig, i Pizzeria Uno.

Chcesz dostać się do kompleksu Navy Pier? Skorzystaj z bezpłatnej przejażdżki oficjalnym autobusem Navy Pier, który podjeżdża pod główną bramę kompleksu. Przystanek autobusu znajduje się na rogu ulic State i Rush, dwie przecznice od przystani Water Taxi przy Michigan Avenue.

River North

W tej stylowej dzielnicy znajdziesz mnóstwo atrakcji kulinarnych, rozrywek i lokali tętniących nocnym życiem, mając do wyboru dziesiątki restauracji, barów i klubów. Znajduje się tu również ponad 20 galerii sztuki. Usługi transportowe do dzielnicy River North są dostępne wyłącznie w dni robocze.

 

Riverwalk – Clark Street

Nowa atrakcja światowej klasy w Chicago — nasza przystań Clark Street — jest położona w centrum bulwaru Chicago Riverwalk. Delektuj się lampką wina w winiarni City Winery, podziwiając przepływające statki. Odwiedź restaurację Prime and Provisions , aby spróbować pysznych steków lub udaj się do bistro Tiny Tapp and Cafe, gdzie skosztujesz ręcznie przyrządzanych koktajli i amerykańskich przekąsek. W niedalekiej odległości od naszej przystani Clark Street znajduje się także uhonorowany nagrodą Tony Award teatr Goodman Theatre oraz nowoczesne miejskie centrum handlowe Block 37. Udaj się do Flight Club i pograj w rzutki, popijając koktajle przyrządzane na zamówienie.

Najbliższa stacja rowerów Divvy Bike znajduje się na skrzyżowaniu ulic Clark Street i Lake Street.

Chinatown

Przystań Chinatown znajduje się na południowej odnodze rzeki Chicago w samym centrum pięknego parku Ping Tom Memorial Park zajmującego obszar o powierzchni 4,85 ha. Podziwiaj zabytki dzielnicy Chinatown lub wybierz się na Chinatown Square, aby kupić egzotyczne pamiątki i inne towary. Pamiętaj, aby nie najadać się przed wizytą w Chinatown, ponieważ znajdziesz tu najlepsze restauracje w Chicago, takie jak MingHin Cuisine, MCCB, Phoenix, CaiTriple Crown.

Chicago Avenue

Chicago Avenue jest najnowszą przystanią w ofercie Chicago Water Taxi i znajduje się na granicy dzielnic River North i River West, niedaleko modnych restauracji, nocnych lokali rozrywkowych i rezydencji.

Przystań przy Chicago Avenue jest położona w dogodnej lokalizacji przy wydziałach prawa Northwestern University i Loyola University, Jenner Academy of the Arts, szkole publicznej Walter Payton College Prep, Franklin Arts Center i w pobliżu kilku parków.

Goose Island

Udaj się na północ od centrum, aby odwiedzić jeszcze więcej sklepów, restauracji, nocnych lokali i teatrów. Przystań przy Goose Island znajduje się między dzielnicami Old Town i Wicker Park.  W teatrach Steppenwolf Theatre i Royal George Theatre przez cały tydzień wystawiane są sztuki teatralne i organizowane są różne wydarzenia. Wpadnij do teatru improwizowanego iO Chicago, gdzie czeka Cię świetna zabawa przy pysznych drinkach. Spróbuj lokalnych piw i przekąsek w pubach Goose Island Brewery i Burger Bar Chicago. Szukasz czegoś bardziej eleganckiego? Restauracje Alinea i Boka to ulubione miejsca smakoszy. W dzielnicy handlowej North/Clybourne mieszczą się liczne domy towarowe i sklepy, w tym New City Lincoln Park.

Bilety można kupić przez Internet, na dowolnym statku Chicago Water Taxi (płatność kartą kredytową lub debetową), a także w przystaniach Ogilvie/Union lub Michigan Avenue (płatność gotówką lub kartą kredytową).

Bilet/karnetOpis
Bilety jednorazoweBilety jednorazowe są ważne na jeden rejs z przystani początkowej do przystani docelowej określonej na bilecie.
Karnety całodnioweKarnety całodniowe są ważne przez cały dzień na wszystkich trasach i upoważniają do nieograniczonej liczby rejsów. Każda osoba musi posiadać swój własny karnet całodniowy, ponieważ nie można się nimi dzielić z innymi pasażerami.
Karnet na 10 rejsówKarnety na 10 rejsów upoważniają do odbycia 10 rejsów na dowolnych trasach i mogą być używane przez wiele osób. Rejs z Michigan Avenue do Chinatown w ramach karnetu 10 rejsów jest liczony jako podwójny, ponieważ wymaga przebycia dwóch tras w obu kierunkach.
Karnety 31-dnioweKarnety 31-dniowe są ważne przez 31 dni od pierwszego wykorzystania i upoważniają do nieograniczonej liczby rejsów.

No red lights, no traffic, just relaxation to your destination!

Tickets