Non-Emergency Alert | 11-27-23

Chicago Water Taxi is closed for the winter. Service will resume in Spring 2024.

Chicago Water Taxi

Rejsy Chicago Water Taxi to pierwsza usługa transportu rzecznego obsługująca przystanie przy wszystkich trzech odnogach rzeki Chicago.

Statki Chicago Water Taxi kursują zgodnie z rozkładem rejsów docelowych i powrotnych, pozwalających pasażerom dotrzeć do wielu różnych atrakcji turystycznych, handlowych i kulinarnych.

Dostępne są bilety jednorazowe, bilety na 10 rejsów i karnety całodniowe.

Bilety można kupić przez Internet, na dowolnym statku Chicago Water Taxi (płatność kartą kredytową lub debetową), a także w przystaniach Ogilvie/Union lub Michigan Avenue (płatność gotówką lub kartą kredytową).

Przystanie Chicago Water Taxi:

Ogilvie/Union (West Loop)

Przystań CWT Ogilvie/Union znajduje się w samym centrum The Loop, czyli finansowej dzielnicy Chicago. W pobliżu przystani znajdują się stacje kolejowe Ogilvie i Union, gdzie można skorzystać z połączeń kolejowych Metra i Amtrak oraz przystanków autobusowych operatorów Megabus i Greyhound.

Zwiedzaj dzielnicę finansową położoną w centrum Chicago, podziwiając z bliska najwspanialsze dzieła architektury. Udaj się na taras widokowy Willis Tower, z którego rozciąga się panoramiczny widok na całe miasto. Wybierz się na przestawienie do teatru Cadillac Palace Theater, lub do opery Civic Opera House i delektuj się przysmakami w najlepszych restauracjach znajdujących się w „Restaurant Row” lub Greektown w dzielnicy West Loop.

Michigan Avenue

Oddaj się zakupowemu szaleństwu w dzielnicy Magnificent Mile. Wzdłuż alei Michigan Avenue znajdziesz mnóstwo sklepów i atrakcji turystycznych, w tym centrum handlowe  Water Tower Placewieżowiec John Hancock Building, centrum handlowe The Shops at Northbridge czy ekskluzywny sklep Nordstrom.

W odległości krótkiego spaceru od przystani Michigan Avenue znajduje się wiele hoteli, w tym: Trump International Hotel and TowerThe Langham, InterContinentalMarriottHotel PalomarThe Gwen i Kinzie Hotel.

Podziwiaj najwspanialsze atrakcje turystyczne Chicago, podróżując łodzią.Przystań łodzi Wendella Boats mieści się u podnóża budynku Wrigley Building i ma w swojej ofercie wiele wycieczek szlakami architektury, a także rejsy tematyczne. www.wendellaboats.com

W odległości krótkiego spaceru od Michigan Avenue znajdziesz wiele restauracji i nocnych lokali rozrywkowych, w tym między innymi: Harry Caray’s Italian SteakhouseBilly Goat TavernEatalyHowl at the MoonThe Purple Pig, i Pizzeria Uno.

Chcesz dostać się do kompleksu Navy Pier? Skorzystaj z bezpłatnej przejażdżki oficjalnym autobusem Navy Pier, który podjeżdża pod główną bramę kompleksu. Przystanek autobusu znajduje się na rogu ulic State i Rush, dwie przecznice od przystani Water Taxi przy Michigan Avenue.

River North

W tej stylowej dzielnicy znajdziesz mnóstwo atrakcji kulinarnych, rozrywek i lokali tętniących nocnym życiem, mając do wyboru dziesiątki restauracji, barów i klubów. Znajduje się tu również ponad 20 galerii sztuki. Usługi transportowe do dzielnicy River North są dostępne wyłącznie w dni robocze.

 

Riverwalk – Clark Street

Nowa atrakcja światowej klasy w Chicago — nasza przystań Clark Street — jest położona w centrum bulwaru Chicago Riverwalk. Delektuj się lampką wina w winiarni City Winery, podziwiając przepływające statki. Odwiedź restaurację Prime and Provisions , aby spróbować pysznych steków lub udaj się do bistro Tiny Tapp and Cafe, gdzie skosztujesz ręcznie przyrządzanych koktajli i amerykańskich przekąsek. W niedalekiej odległości od naszej przystani Clark Street znajduje się także uhonorowany nagrodą Tony Award teatr Goodman Theatre oraz nowoczesne miejskie centrum handlowe Block 37. Udaj się do Flight Club i pograj w rzutki, popijając koktajle przyrządzane na zamówienie.

Najbliższa stacja rowerów Divvy Bike znajduje się na skrzyżowaniu ulic Clark Street i Lake Street.

Chinatown

Przystań Chinatown znajduje się na południowej odnodze rzeki Chicago w samym centrum pięknego parku Ping Tom Memorial Park zajmującego obszar o powierzchni 4,85 ha. Podziwiaj zabytki dzielnicy Chinatown lub wybierz się na Chinatown Square, aby kupić egzotyczne pamiątki i inne towary. Pamiętaj, aby nie najadać się przed wizytą w Chinatown, ponieważ znajdziesz tu najlepsze restauracje w Chicago, takie jak MingHin Cuisine, MCCB, Phoenix, CaiTriple Crown.

Chicago Avenue

Chicago Avenue jest najnowszą przystanią w ofercie Chicago Water Taxi i znajduje się na granicy dzielnic River North i River West, niedaleko modnych restauracji, nocnych lokali rozrywkowych i rezydencji.

Przystań przy Chicago Avenue jest położona w dogodnej lokalizacji przy wydziałach prawa Northwestern University i Loyola University, Jenner Academy of the Arts, szkole publicznej Walter Payton College Prep, Franklin Arts Center i w pobliżu kilku parków.

Goose Island

Udaj się na północ od centrum, aby odwiedzić jeszcze więcej sklepów, restauracji, nocnych lokali i teatrów. Przystań przy Goose Island znajduje się między dzielnicami Old Town i Wicker Park.  W teatrach Steppenwolf Theatre i Royal George Theatre przez cały tydzień wystawiane są sztuki teatralne i organizowane są różne wydarzenia. Wpadnij do teatru improwizowanego iO Chicago, gdzie czeka Cię świetna zabawa przy pysznych drinkach. Spróbuj lokalnych piw i przekąsek w pubach Goose Island Brewery i Burger Bar Chicago. Szukasz czegoś bardziej eleganckiego? Restauracje Alinea i Boka to ulubione miejsca smakoszy. W dzielnicy handlowej North/Clybourne mieszczą się liczne domy towarowe i sklepy, w tym New City Lincoln Park.

Bilety można kupić przez Internet, na dowolnym statku Chicago Water Taxi (płatność kartą kredytową lub debetową), a także w przystaniach Ogilvie/Union lub Michigan Avenue (płatność gotówką lub kartą kredytową).

Bilet/karnetOpis
Bilety jednorazoweBilety jednorazowe są ważne na jeden rejs z przystani początkowej do przystani docelowej określonej na bilecie.
Karnety całodnioweKarnety całodniowe są ważne przez cały dzień na wszystkich trasach i upoważniają do nieograniczonej liczby rejsów. Każda osoba musi posiadać swój własny karnet całodniowy, ponieważ nie można się nimi dzielić z innymi pasażerami.
Karnet na 10 rejsówKarnety na 10 rejsów upoważniają do odbycia 10 rejsów na dowolnych trasach i mogą być używane przez wiele osób. Rejs z Michigan Avenue do Chinatown w ramach karnetu 10 rejsów jest liczony jako podwójny, ponieważ wymaga przebycia dwóch tras w obu kierunkach.
Karnety 31-dnioweKarnety 31-dniowe są ważne przez 31 dni od pierwszego wykorzystania i upoważniają do nieograniczonej liczby rejsów.

No red lights, no traffic, just relaxation to your destination!

Tickets